Na sportową inicjatywę Komisji Europejskiej koordynowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystki odpowiedziało w Polsce aktywnie ponad 600 podmiotów. Wśród nich był też radzyński Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który swą „działkę” imprez zorganizował w dniach 27 – 29 września. Zaczęło się od piątkowych turniejów nocnych w piłce nożnej i siatkówce. (od godz. 19.00 na Orliku przy SP 2). W turnieju piłkarskim rywalizowało 11 drużyn, które najpierw grały w grupach, a później najlepsi awansowali do ćwierćfinałów.

Ostatecznie w finale Auto-Spa wygrało z Trupianką Trupy 2:0, natomiast w meczu o III miejsce Green Team po rzutach karnych zwyciężył ekipę Interfresh. W rozgrywkach siatkarskich 5 zgłoszonych drużyn zagrało każdy z każdym a z kompletem punktów wygrał AZ-BUD. Kolejne miejsca to Ekipa z Boiska, Szczęściarze, Świerszczyki oraz Orliki. Pogoda zgodnie z prognozami była łaskawa tylko do północy a końcowe zmagania przebiegały już trochę „na mokro”. Najważniejsze jednak, że humory wszystkim dopisywały do końca.

 

Już kilka godzin po nocnych zmaganiach ekipa MOSiRu oczekiwała pod pływalnią na uczestników Rajdu Rowerowego „Szlakiem Obiektów Sakralnych”. Po całonocnych opadach deszczu, które skończyły się ok. 9.00 można było obawiać się o liczbę chętnych. Wyszło z tym tak „jako tako”, czyli kilkunastu cyklistów gotowych na wszystko J. Trasa przebiegała przez Oprawy, Siedlanów, Omelno, Aleksandrówkę, Szóstkę, Drelów, Horodek, Wólkę Łózecką, Ostrówki, Lisiowólkę i Ustrzesz. Duże słowa uznania należą się firmie Cyklo Ski Serwis. Piotr i Magda Małoszuk byli współorganizatorami rajdu i praktycznie trasa i obiekty były ich pomysłem. Dodatkowo dbali o bezpieczeństwo sprzętu, ciekawie opowiadali o niektórych punktach eskapady włącznie z miejscem z „z nie tego świata”. Główne punkty rajdu to kościoły w Szóstce, Drelowie, Horodku i Ostrówkach. Można było nie tylko wysłuchać ciekawej historii tych miejsc, ale także wszystko obejrzeć od „zaplecza”. W przerwie MOSiR zaserwował pyszny bigos, więc nikt nie mógł narzekać, że nie daje rady. Była także chwila na kanał Wieprz-Krzna i wspomnianą wcześniej kosmiczną niespodziankę. Chodziło o Wólkę Łózecką i tajemnicze i niesamowite miejsce, które powstało prawdopodobnie w wyniku upadku w tym miejscu meteorytu. Polecamy wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli

Trzeci dzień sportowych szaleństw to niedziela i Sportowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest już imprezą cykliczną i ma dużą grupę wiernych i sprawdzonych uczestników. To nie mogło się nie udać. Na Feliksówce przez 3 godziny kilkadziesiąt osób świetnie się bawiło a jedyną trudnością było na początku rozpalenie ogniska po wielogodzinnych deszczach. Jak się to w końcu udało, wszystko poszło już z górki. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku organizatorzy przygotowali szereg konkursów i zabaw. Było przeciągania liny, gdzie rodzice nie mieli szans z dziećmi, konkursy sprawnościowe, w których tradycyjne woreczki czy piłeczki zastąpiono ziemniakami, był konkurs plastyczny a dzieci przy pomocy liści bawiły się w projektantów mody. Były też przejażdżki zaprzęgiem i każdy mógł zobaczyć że jesienny las z punktu widzenia konnego wozu jest inny niż z samochodu. Końcówka imprezy to już ziemniaczane obżarstwo, a kto nie przyjechał, niech żałuje. Wszyscy uczestnicy imprez Europejskiego Tygodnia Sportu i najlepsi zawodnicy turniejów nocnych otrzymali gadżety Europejskiego Tygodnia Sportu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznych imprez. Są to: dyr. SP 2 Cezary Czarniak, Jacek Zakrzewski (Orlik przy SP 2), Cyklo Ski Serwis, ks. kan. Andrzej Duklewski, ks. kan. Wiesław Manczyna, ks. mgr Stanisław Tymoszuk, Eugeniusz Szabaciuk (zorganizowania przerwy i odpoczynku w Drelowie) no i oczywiście Nadleśnictwo Radzyń za udostępnienie miejsca na niedzielne zabawy z ziemniakami.

Cennik

ESOK

MOSiR LIGA OPEN

Radzyńska Liga Siatkówki