Załącznik do Zarządzenia 4/2024

Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Radzyniu Podlaskim

REGULAMIN KRYTEJ PŁYWALNI „AQUA-MIŚ” W RADZYNIU PODLASKIM

 

I. Przepisy Krytej Pływalni „AQUA-MIŚ” w Radzyniu Podlaskim.

  1. Kryta Pływalnia jest obiektem Urzędu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim
  2. Kryta Pływalnia jest otwarta według ustalonego harmonogramu
    Poniedziałek 08:00-22:00
    Wtorek, Środa, Czwartek 14:00-22:00
    Piątek 08:00-22:00
    Sobota, Niedziela 10:00 – 22:00
  3. Maksymalna liczba osób w niecce basenu sportowego i rekreacyjnego (w wodzie) wynosi 134 osoby.
  4. Regulamin Krytej Pływalni znajduje się przy wejściu do obiektu, na stronie internetowej www.mosir-radzyn.pl oraz do wglądu w kasie.
  5. Wszystkie osoby korzystające z obiektu Krytej Pływalni i jej urządzeń zobowiązane są do zapoznania się z Regulaminem Krytej Pływalni oraz do bezwzględnego przestrzegania zawartych w nim postanowień.
  6. Nieznajomość regulaminów stanowiskowych oraz instrukcji użytkowania sauny, jacuzzi i zjeżdżalni nie zwalnia z odpowiedzialności za nieprawidłowe użytkowanie Pływalni i jej urządzeń, a MOSiR nie ponosi odpowiedzialności za negatywne tego skutki.
  7. Wejście na teren hali basenowej jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją zasad zapisanych w Regulaminie Pływalni.
  8. Wszyscy znajdujący się na terenie hali basenowej muszą podporządkować się nakazom ratowników pełniących dyżur.
  9. Z Pływalni mogą korzystać:
    – klienci indywidualni,
    – osoby umiejące pływać,
    – osoby nie umiejące pływać mogą przebywać tylko w strefie do 120 cm. głębokości wody oraz brodziku,
    – osoby i grupy uczące się pływać pod opieką osoby prowadzącej zajęcia,
    – dzieci do lat 7 tylko pod opieką dorosłych,
    – grupy zorganizowane pod opieką instruktorów, trenerów lub nauczycieli wychowania fizycznego lub innej uprawnionej osoby,
    – osoby z niepełnosprawnością funkcjonujące samodzielnie,
    – osoby z niepełnosprawnością wymagające pomocy opiekuna.
  10. Osoby przebywające na terenie obiektu Krytej Pływalni naruszające porządek publiczny, dobre obyczaje lub przepisy niniejszego regulaminu będą usuwane z obiektu, bez prawa zwrotu uiszczonych opłat, niezależnie od ewentualnego skierowania sprawy na drogę postępowania w sprawach o wykroczenie.

II. Zasady korzystania z pływalni przez Klientów MOSiR

  1. Uprawnionymi do korzystania z usług świadczonych w obiekcie Krytej Pływalni są osoby posiadające ważne karnety, bilety wstępu lub nabyły prawo do korzystania na podstawie zawartych umów, porozumień, uzgodnień. Podstawą naliczania opłat jest cennik zatwierdzony przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski.
  2. Opłata za bilety jednorazowe pobierana jest z góry, według cennika i nie podlega zwrotowi.
  3. Zakupienie jednorazowego biletu wstępu na pływalnie upoważnia do przebywania na terenie płyty basenu przez 60 minut. Każdy klient otrzymuje +10 minut na przebranie.
  4. O naliczeniu płatności za pobyt na pływalni decyduje czas wydania i rozliczenia paska wejściowego (transpondera). Naliczenie opłaty odbywa się na podstawie aktualnego cennika.
  5. Kaucja zwrotna za wykupiony karnet magnetyczny MOSiR wynosi 10 zł. Za zgubienie lub uszkodzenie karnetu kaucja nie podlega zwrotowi.
  6. Przy wejściu na obiekt pływalni wydawany jest pasek wejściowy (transponder), który podlega zwrotowi w kasie pływalni przy rozliczeniu pobytu. Zagubienie lub uszkodzenie paska wejściowego skutkuje opłatą 30 zł.
  7. Klienci mogą korzystać z pływalni tylko w obecności dyżurnych ratowników wodnych zatrudnionych przez MOSiR w Radzyniu Podlaskim.
  8. Ubranie wierzchnie należy pozostawić w szatni głównej w holu wraz z obuwiem zewnętrznym umieszczonym w reklamówce jednorazowej lub worku na buty.
  9. Przed wejściem do szatni mokrej obowiązuje zmiana obuwia zewnętrznego na obuwie basenowe.

10.  Na terenie hali basenowej obowiązuje strój kąpielowy (pkt. 11 regulaminu) oraz obuwie basenowe (typu klapki). Dopuszczalne jest używanie innego stroju oraz innego obuwia (TYLKO dla gości podczas dekoracji zwycięzców w zawodach pływackich – po wcześniejszym uzgodnieniu z Dyrektorem MOSiR zasad dezynfekcji obuwia).

11.  Osoby korzystające z hali basenowej są zobowiązane do umieszczania i przechowywania odzieży, toreb i innych przedmiotów wniesionych na teren obiektu w wyznaczonych szafkach w szatniach i zamykania tych szafek.

12.  Zmiana ubrania na strój basenowy odbywa się w przebieralniach:
– dla kobiet i dziewczynek strój jedno – lub dwuczęściowy, przylegający do ciała,
– dla mężczyzn i chłopców kąpielówki przylegające do ciała, bez kieszeni.

13.  Przed opuszczeniem szatni, szafkę należy pozostawić zamkniętą.

14.  Każdy użytkownik przed wejściem na teren niecki basenowej, zobowiązany jest do umycia z użyciem mydła całego ciała i dezynfekcji stóp w brodziku.

15.  Po skorzystaniu w trakcie pływania z WC, przed ponownym wejściem do wody należy bezwzględnie umyć całe ciało pod natryskiem.

16.  Na pływalni i innych pomieszczeniach użytkowych znajdujących się na terenie obiektu należy zachować ciszę, a w razie potrzeby głośno i zdecydowanie wzywać pomocy.

17.  Klienci korzystający ze sprzętu dmuchanego tj. koła, pływaczki itp. mogą pływać tylko w strefie do 120 cm. głębokości wody za zgodą ratownika dyżurnego.

18.  Osoby indywidualne i grupy zorganizowane mogą korzystać ze stroju i sprzętu (płetwy, mono-płetwy, aparaty do nurkowania) lub innego sprzętu specjalistycznego po wcześniejszym uzgodnieniu z ratownikiem pełniącym dyżur.

19.  Na torach basenu sportowego (pływackiego) obowiązuje ruch prawostronny oraz zakaz pływania w poprzek basenu. Dopuszczalna liczba pływających na jednym torze to 9 osób (w przypadku grup zorganizowanych max. 15 osób)

20.  Na basenie sportowym (pływackim) wyznaczone są tory o nr 1,2,5,6  przeznaczone do nauki pływania. Korzystanie i rezerwacja torów odbywa po uprzednim uzgodnieniu z Dyrektorem MOSiR, a opłata za wynajęcie toru jest zgodna z obowiązującym cennikiem.

21.  Zajęcia indywidualnej nauki pływania mogą być prowadzone na części rekreacyjnej w sposób niekolidujący korzystania z basenu przez klientów indywidualnych.

22.  Zajęcia grupowe (od 4 osób) prowadzone w części rekreacyjnej pływalni podlegają opłacie rezerwacyjnej według ustalonego cennika.

23.  Instruktor prowadzący zajęcia nauki pływania indywidualne i w małych grupach (do 3 osób) ma obowiązek zgłoszenia chęci prowadzenia zajęć i poinformowania o ich terminie dokonując bezpłatnej rezerwacji (dotyczy tylko małych grup do 3 osób).

24.  Jednorazowo na torze może przebywać trzech instruktorów prowadzących zajęcia w małych grupach (do 3 osób).

25.  Na basenie sportowym (pływackim) na torach nr 3,4 zabrania się nauki pływania.

26.  Zabrania się skakania do wody bez zezwolenia ratownika.

27.  Zaleca się kąpiel bez biżuterii (m.in. zegarki, pierścionki, obrączki, bransoletki, rzemyki, łańcuszki, kolczyki, ozdoby we włosach itp.). Wejście w biżuterii odbywa się na własną odpowiedzialność.

28.  Z sauny mogą korzystać osoby pełnoletnie oraz dzieci pod nadzorem osób dorosłych.

29.  Zabrania się wstępu na pływalnię osobom nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających.

30.  Zabrania się korzystania z pływalni osobom, których oznaki zewnętrzne wskazują na: zakaźne choroby skóry i inne choroby zakaźne, grzybicę, brodawicę, rumień itp., otwarte skaleczenia, trudno gojące się rany, brak higieny osobistej, częste iniekcje dożylne na kończynach, trudności w oddychaniu, zaburzenia równowagi, agresywne zachowania.

31.  Osobom korzystającym z plaży, niecki basenowej oraz całego terenu pływalni zabrania się:

  • biegania po plażach otaczających nieckę basenową,
  • wieszania oraz siadania na linach torowych,
  • wpychania i wrzucania do wody innych użytkowników,
  • skakania do wody
  • wszczynania fałszywych alarmów,
  • spożywania posiłków oraz żucia gumy,
  • wjeżdżania wózkami dla dzieci,
  • zaśmiecania i zanieczyszczania wody,
  • używania sprzętu ratowniczego do innych celów niż jest do tego przeznaczony,
  • załatwiania potrzeb fizjologicznych w wodzie,
  • wnoszenia ostrych narzędzi oraz innych przedmiotów niebezpiecznych,
  • wnoszenia szklanych opakowań na teren pływalni,
  • kąpieli nago, również pod prysznicami,
  • wnoszenia ubrań, dokumentów, kluczy samochodowych, telefonów komórkowych,
  • pozostawianie bez nadzoru dzieci do lat 7,
  • wnoszenia i picia alkohol, palenia papierosów oraz e-papierosów,
  • niszczenia wyposażenia oraz terenów zielonych,
  • wprowadzania zwierząt,
  • wchodzenia w obuwiu do tzw. ”strefy mokrej” (natryski, hala pływalni).

Za bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie niecki basenowej odpowiedzialny jest ratownik pełniący dyżur. W przypadku zajęć grup zorganizowanych również jej opiekun.

32.  W sytuacjach alarmowych na sygnał ratownika (długi dźwięk gwizdka; minimum 3 sekundy) osoby przebywające w niecce basenowej są zobowiązanie do natychmiastowego jej opuszczenia i podporządkowania się poleceniom dyżurujących ratowników.

33.  Dzieci używające pieluch mogą korzystać z niecki basenowej wyłącznie w jednorazowych pielucho-majtkach przeznaczonych do kąpieli w basenach publicznych.

34.  Wszelkie skaleczenia, urazy oraz pogorszenie stanu zdrowia należy niezwłocznie zgłaszać dyżurującemu ratownikowi.

35.  Klienci zobowiązani są do zgłaszania dyżurującemu ratownikowi zaobserwowane nieprawidłowości i występujące zagrożenia.

36.  Opiekun osoby z niepełnosprawnością powinien być w stroju kąpielowym umożliwiającym udzielenie natychmiastowej pomocy osobie, nad którą sprawuje opiekę.

37.  Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma obowiązek zgłoszenia w kasie pływalni oraz ratownikowi pełniącemu dyżur, że osoba z niepełnosprawnością będzie korzystała z niecki basenowej.

38.  Osoba z niepełnosprawnością wraz z opiekunem ma obowiązek korzystania z przeznaczonej do tego celu wydzielonej szatni.

39.  Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się wyłącznie na wózku inwalidzkim zobowiązane są do zmiany wózka na wózek basenowy.

40.  Osoby, których schorzenia uniemożliwiają kontrolowanie czynności fizjologicznych, nie mogą korzystać z usług pływalni.

41.  Użytkownik, który swoim zawinionym działaniem lub zaniechaniem spowodował zniszczenie, uszkodzenie lub zagubienie wyposażenia obiektu zobowiązany jest pokryć zaistniałą szkodę w pełnej wysokości.

42.  Za szkody wyrządzone na terenie obiektu powstałe w skutek nieprzestrzegania regulaminu obiektu, instrukcji użytkowania oraz poleceń obsługi odpowiada ich użytkownik w pełnej wysokości.

43.  MOSiR nie ponosi odpowiedzialności za zaginione przedmioty w obszarze całego terenu Krytej Pływalni

44.  MOSiR nie odpowiada za wypadki spowodowane nieprzestrzeganiem regulaminu obiektu, instrukcji oraz poleceń upoważnionego personelu.

 

Dyrektor MOSiR
w Radzyniu Podlaskim

Szkoły Pływania

Cennik

ESOK

MOSiR LIGA OPEN

Radzyńska Liga Siatkówki