Regulamin projektu „Rowerowe 555 km dla Radzynia”
I
Postanowienia ogólne
1. W celu upamiętnienia 555 rocznicy uzyskania przez Radzyń Podlaski prawa miejskiego MOSiR oraz RGR, zwani dalej organizatorami, ustanawiają specjalną odznakę „Rowerowe 555 km dla Radzynia”.
2. Odznakę może zdobyć każdy, bez względu na wiek, kto podczas imprez rowerowych ( rajdów, wycieczek, zlotów ), organizowanych przez MOSiR i RGR wspólnie lub też samodzielnie, przejedzie na rowerze przynajmniej 555 km, w tym co najmniej 200 km szlakami wiodącymi po ziemi radzyńskiej, to jest w granicach powiatu radzyńskiego.
3. Odznakę można zdobywać w okresie od 26 marca 2023 r. do 31 marca 2025 r.
4. Przejechany dystans jest zaliczany wyłącznie za udział w imprezach, na które organizatorzy zapraszają w sposób publiczny (plakaty, portale internetowe, prasa lokalna.) Informacje takie będą także oznaczone symbolem odznaki.
5. Odznakę można zdobywać trzykrotnie.
6. Za kolejne wielokrotności wymaganych 555 km przejechanych na rowerze, zgodnie z warunkami wymienionymi w pkt 2, przyznawany będzie dyplom po zakończeniu projektu.
7. Dokumentację przejechanych na rowerze km prowadzą organizatorzy na podstawie list obecności, relacji fotograficznych itp.
II
Cele szczegółowe ustanowienia odznaki
1. Włączenie się MOSiR oraz Radzyńskiej Grupy Rowerowej do obchodów 555 rocznicy uzyskania przez Radzyń Podlaski prawa miejskiego.
2. Promocja turystyki rowerowej i krajoznawstwa wśród mieszkańców Radzynia Podlaskiego i Powiatu Radzyńskiego.
3. Zainteresowanie jak najszerszego kręgu wszystkich rowerzystów imprezami rowerowymi organizowanymi przez MOSiR i RGR
4. Stworzenie okazji do satysfakcji każdemu kto chce włączyć się do obchodów pięknej 555 rocznicy prawa miejskich dla Radzynia Podlaskiego.
5. Upamiętnienie osobistego włączenia się do obchodów 555 -lecia Radzynia Podlaskiego.
6. Ukazanie podczas rowerowych wypraw piękna i bogatej historii Radzynia Podlaskiego i ziemi radzyńskiej.
7. Zachęcenie jak najszerszego kręgu osób, w tym rodzin z dziećmi, do uprawiania turystyki rowerowej zarówno podczas imprez MOSiR i RGR jak i później samodzielnie.
III
Nadawanie odznaki
1. Odznakę nadaje się na podstawie zgromadzonej dokumentacji osobom zainteresowanym jej otrzymaniem.
2. Decyzję o przyznaniu odznaki podejmuje komisja w skład, której wchodzą dwie osoby reprezentujące MOSiR oraz jedna RGR.
3. Ewentualne spory dotyczące zaliczenia przejechanego dystansu rozstrzyga komisja, o której mowa w pkt 2
4. Nadawanie odznaki powinno mieć charakter uroczysty, podczas rajdów i imprez wspólnie organizowanych przez MOSiR i RGR lub też innych uroczystości, w tym środowiskowych.
5. Informacje o nadaniu odznaki jak i dokumentację fotograficzną publikuje się w środkach społecznego przekazu jak i portalach społecznościowych.
6. Odznakę nadaje się bezpłatnie.
7. Dokumentację przyznanych odznak przechowuje MOSiR przez okres 2 lat od zakończenia projektu.